دسته بندی نشده

هم بنیانگذار یا کوفاندر کیست و چرا باید یک هم بنیانگذار داشته باشید؟

کلمه هم بنیانگذار یا کوفاندر در اصطلاح به شخصی گفته می شود که به ایجاد یک شغل، سازمان، استارتاپ، اتحادیه یا نهاد کمک می کند و به نوعی در آن درگیر است اما این شخص موسس اصلی نیست.

اما این تعریف کامل و جامعی نیست و هنوز هم بسیاری از افراد در درک این اصطلاح عاجز هستند. حتی بسیاری از افراد هنوز مفهوم بنیانگذار را درک نکرده اند.

در این مقاله از لانچری ابتدا در مورد مفهوم بنیانگذار و سپس در مورد هم بنیانگذار صحبت خواهم کرد و در نهایت در مورد لزوم داشتن کوفاندر صحبت می کنم.

بنیانگذار کیست؟

قبل از اینکه بتوانید مفهوم کوفاندر را درک کنید، بهتر است بدانید فاندر کیست. فاندر یا بنیانگذار فردی است که به تنهایی و با پشتیبانی اندک و یا بدون هیچ حمایتی، شغل، سازمان یا استارت آپی را برای ارائه محصولات یا خدمات خود ایجاد می کند.

اما به ندرت پیش می آید که یک نفر به تنهایی بتواند تمام کارهای لازم برای مدیریت یک کسب و کار علی الخصوص کسب و کار نوپا یا استارتاپ را انجام دهد.

احتیاج به هم بنیان گذار
شما نیاز به یک همراه و هم مسیر دارید

در اینجاست که نقش هم بنیانگذار نمایان می شود، فردی هماهنگ با اهداف بنیانگذار که بتواند در کارهای استارتاپ هم کاری کند.

هم بنیانگذار یا کوفاندر کیست؟

همانطور که پیش از این نیز اشاره کردم، اگر شما بنیانگذار یا فاندر یک کسب و کار باشید، هم بنیانگذار یا کوفاندر کسی است که با شما در این کسب و کار شریک می شود و در ازای دریافت درصدی از سهام استارتاپ شما، وظایفی را به عهده می گیرد.

اولویت و دغدغه هم بنیانگذاران توسعه و حفظ منافع استارتاپ و بعد منافع شخصی است. اگر یک کارمند را استخدام کنید، شاید دغدغه رشد استارتاپ شما را داشته باشد و به رشد آن کمک شایانی کند اما این کارمند در اغلب موارد از منافع شخصی خود برای منافع سازمان چشم پوشی نخواهد کرد.

همبنیان گذاران در استارتاپ های اینترنتی
هم بنیانگذاران در استارتاپ های اینترنتی

معمولا در استارتاپ های اینترنتی به این صورت است که یکی از هم بنیانگذاران مسوول مسایل فنی شده و دیگری مسوول مسایل اجرایی، مالی و بازاریابی می شود. همین مفهوم را می توان به سایر انواع استارتاپ و شغل ها بسط داد.

 چرا باید یک هم بنیانگذار داشته باشید؟

وقتی تصمیم می گیرید یک استارتاپ، شغل یا سازمانی را تاسیس کنید، در ابتدا حجم کارها کم خواهد بود و احتمالا به تنهایی از عهده انجام آن ها بر خواهید آمد.

اما به مرور و با رشد کسب و کار دیگر به تنهایی نمی توانید تمام بخش های این استارتاپ را مدیریت کنید و نیاز دارید که حداقل یک نفر در این مسیر شما را یاری کند.

مهم تر از این که بدانید وجود کوفاندرها ضروری است، باید بدانید شناخت هم بنیانگذار و انتخاب یک هم بنیانگذار خوب بسیار مهم تر خواهد بود.

اخیرا کتاب گوگل چگونه کار می کند؟ را تمام کرده ام. یک استارتاپ موفق که در حال حاضر غول دنیای اینترنت است و شاید بتوان گفت کمتر کسی می تواند با این شرکت رغابت کند.

شاید در آینده ای نه چندان دور دو نفر جوان با راه اندازی استارتاپ خود بتوانند گوگل را هم شکست دهند، اما موضوعی که در مطالعه سرگذشت این شرکت توجه من را به خود جلب کرد، فرهنگ و هویت این شرکت است.

گوگل را دو هم بنیانگذار به نام های لری پیج و سر گی راه اندازی کرده اند، اما به نظر شما همین کافی است؟ اینکه دو نفر با کمک یکدیگر و با استعدادهایی که دارند یک شرکت را شکل داده و رشد دهند؟

دقیقا جواب این سوال منفی است و هرگز دو یا چندین نفر نمی توانند تنها با انجام دادن وظایف مختلف یک شرکت را شکل دهند و به موفقیت برسانند.

در موفقیت یک استارتاپ، هویت آن استارتاپ، فرهنگ سازمانی آن و نحوه شکل گیری آن بسیار مهم است.

هم بنیان گذار همراه شما
کوفاندری هماهنگ با هداف شما

این هم بنیانگذاران هستند که هویت سازمان و فرهنگ سازمانی را شکل می دهند و به همین ترتیب و با تقلید از رفتار آن ها است که کل سازمان شکل می گیرند.

پس باید در انتخاب هم بنیانگذار دقت کنید، او را بشناسید، با عقاید و افکار او آشنا باشید و بدانید که این عقاید با عقاید شما در یک راستا باشد تا بتوانید با کمک یکدیگر پیشرفت کنید.

مسلما شناخت افراد در یک روز امکان پذیر نیست ولی شما هم لازم نیست عجله کنید، شما در حال راه اندازی کسب و کار هستید که قرار است بخش مهمی از زندگی شما را شکل دهد، پس چرا برای انتخاب فرد یا افرادی که قرار است با شما در آن سهیم شوند، وقت کافی نگذارید؟

هم بنیانگذار و قانون

کوفاندر یک اصطلاح فنی در تجارت یا قانون نیست بلکه بیشتر یک عنوان افتخاری یا غیر رسمی است. حتی شما می توانید در یک استارت آپ عنوان هم بنیانگذار را داشته باشید اما هیچ سهمی از آن نداشته باشید.

سرمایه گذاری در یک استارت آپ شما را تبدیل به بنیانگذار یا هم بنیانگذار نخواهد کرد، اغلب آورده بنیانگذاران، تلاش و پشتکار آن ها، تجربه و گاهی دستمزد پایین گرفتن و از همه مهمتر مسئولیت پذیری آن ها است که باعث می شود یک کسب و کار شکل بگیرد و رشد کند.

وقتی یک کارمند از روزهای اولیه تاسیس شرکت حضور داشته، زمان زیادی صرف کرده، اثرگذاری زیادی در توسعه و رشد شرکت داشته و شاید حقوق پایینی هم گرفته است، می توان به این کارمند هم لقب هم بنیانگذار داد.

اکنون که با مفهوم کوفاندر آشنا شدید، شاید شما هم فردی را می شناسید که هم خود او و هم شما تمایل دارید در کسب و کارتان سهیم باشد؛ قبل از هر چیزی دقت کنید هرگز فردی را بدون امضای یک قرارداد عدم افشا (NDA) و امضای یک توافقنامه کتبی درباره مسئولیت ها، محدوده اختیارات و غرامت ها به شرکت خود وارد نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن